Blockchain пропонує лише споживачам "ілюзію простежуваності", каже експерт

1 min read
 

Хоча простежуваність ланцюгів поставок вважається однією з найбільш вигідних випадків використання технології blockchain, один експерт консалтингової компанії Big-Four PwC стверджує, що шахраї все ще можуть підробити походження продукції.

 

Крейг Герагті, лідер агробізнесу PwC, нещодавно заявив австралійському новинному випуску ABC, що в промисловості з’явилася “ тривожна тенденція “, де споживачам давали лише “ілюзію простежуваності” через blockchain технології.

 

Теоретично відстеження ланцюгів поставок на основі блокчейну може простежити рух товарів у фермера чи виробників весь шлях транспортом до супермаркету та, зрештою, до кінцевого споживача.

 

Однак деякі шахраї виграють від того, щоб передавати низькоякісну продукцію як кращу продукцію – наприклад, органічну або стійко сертифіковану – для отримання більш високої ціни на свої товари. У свою чергу, це знецінює продукцію справжніх фермерів.

 

Для цього шахраям потрібно просто скопіювати QR-код або штрих-код, який використовується для перевірки справжності продукту на блокчейні. Розширюючи це, Герагті прокоментував:

 

“Найслабша ланка ланцюга – це не блокчейн чи будь-яка технологія, найслабшою ланкою є шматок липкої стрічки, який ставить етикетку на упаковку”.

 

Герагті закликав компанії блокчейн-постачальників поставитись до думки, як шахраї, які завжди знайдуть найпростіші способи обійти відстеження ланцюгів поставок, незважаючи на складні та передові технологічні рішення.

 

Для боротьби з цим, блокчейн-компаніям і продовольчим продуктам потрібно буде спільно розробити рішення, що запобігають фізичному підробці товарів , перш ніж вони потраплять на полиці супермаркетів.

 

Пакувальні розчини для упаковки

 

Хороша новина полягає в тому, що багато компаній зараз досліджують фізичну упаковку та маркування, захищену від несанкціонованих дій, щоб доповнити незмінну технологію блокчейн.

 

Американська компанія-виробник 3M дослідила етикетки-прототипи для фармацевтичних продуктів, які простежуються на блокчейні. За допомогою блокчейн-інфраструктури Microsoft Azure 3M може друкувати та відслідковувати мітки, які помітно змінюються, якщо вони були змінені.

 

Якщо подібні етикетки можна було б виготовити для упаковки харчових продуктів, це може змінити ефективність відстеження ланцюгів поставок на основі блокчейн.

 

Продуктовий сектор веде до впровадження ланцюгів поставок блокчейн

 

Незважаючи на ці труднощі, Coin Rivet повідомив в серпні, що продуктовий сектор все ще відповідає майже половині всіх проектів ланцюгів поставок блокчейн, згідно з дослідженнями університетського коледжу Лондона.

 

Вирішення проблеми відстеження продуктів харчування матиме глибокий вплив на вартість глобального шахрайства з продовольством, яке, за оцінками, становить $ 30 – 40 млрд. у всьому світі щороку.

 

Зрештою, PwC та Heraghty високо оцінили продуктові та сільськогосподарські компанії, які впроваджували заходи для відстеження їх ланцюжка поставок та підвищення прозорості за допомогою технології blockchain.

 

Однак його попередження викликають більш широкі питання щодо того, чия відповідальність за вирішення цих випадків шахрайства.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Investor Seeking Ripple’s Response over Ongoing XRP Sales

Next Story

3 Insights on Crypto Derivatives and Risk From Veteran OTC Traders